Odzyskiwanie Danych Metoda HOT SWAP - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
HOT SWAP Odzyskiwanie danych
TAJEMNICZA METODA HOT SWAP
Na czym dokładnie polega odzyskiwanie danych z dysku przy uzyciu tej metody?
Mając uszkodzony dysk, któru nie zachowuje sprawności, chemy wiedzieć czy po awarii do jakiej doszło nie są uszkodzone głowice. Dysk ma objawy startu i zaraz potem się wyłącza. Może to uszkodziła się elektronika? może doszło do uszkodzeń w strefie serwisowej dysku? a może doszło do degradacji głowic. To właśnie chcemy ustalić by mieć pogląd na możliwości i cenę odzyskania danych.

Jak to zrobić?
Aby zacząć proces potrzebujemy drugi dysk o identycznych oznaczeniach. Interesuje nas Model, data produkcji oraz zgodna z naszym uszkodzonym dyskiem elektronika. Nie otwieramy dysków tylko po to by sie przekonać czy powierzchnia jest ok. Jeśli dysk ma więcej niz jeden talerz i tak nic to nam nie da. Nie ma tak małych endoskopów by można było zajrzeć pomiędzy talerze i stwierdzić czy nie ma tam widocznych zarysowań, zdarzają sie również niewidoczne zarysowania więc tym bardziej jest ta operacja zbędna i ryzykowna. Nie zdejmuje sie równiez talerzy ponieważ przy obecnych gęstościach zapisu mogłoby to spowodować rozkalibrowanie się talerzy względem siebie i swoich osi i w następstwie zespół głowic nie mógłby śledzic traków dzieki którym skacze po adresach dysku.

Uruchamiamy Procedurę
Podłączamy sprawny dysk do prądu oraz do oprogramowania HPT3000 i włączamy zasialnie. Dysk po wejściu w gotowość pokazuje nam pojemność, firmware oraz paszport. Następnie poleceniem technologicznym zatrzymujemy silnik. Odwracamy dysk i delikatnie przyciskając elektronike by nie straciła kontaktu z dyskiem, odkręcamy śróbki mocujące elektronikę. W naszym uszkodzonym dysku odkręcamy elektronikę i odkładamy ja. Podłączoną elektronike od dysku dawcy delikatnie zakładamy na nasz dysk i przykręcamy do niego. Po tej operacji uruchamiamy silnik na zainicjowanej wcześniej elektronice.
Jakie Informacje Uzyskamy
Po włączeniu silnika dysk albo zachowuje się tak samo co może świadczyć o uszkodzeniu głowic lub wychodzi w gotowość co oznacza, że głowica startowa jest sprawna i można będzie wyczytać strefe serwisową by odbudować ją i przenieść na dysk dawcę oraz następnie tą samą metodą wyczytywać dane. W drugim przypadku może okazać się, że uszkodzona jest elektronika. Wtedy przelutowujemy ROM z uszkodzonej na sprawną i próbujemy uruchomić dysk.
Hot-Swap jest najbezpieczniejszą metodą na sprawdzenie i odzyskanie danych z dysku w przypadku gdy uszkodzona jest jedna z czytających głowic dysków lub doszło do uszkodzenia firmware w strefie serwisowej dysku.
Metoda odzyskiwania danych: Jest to unikalna metoda odzyskiwania danych, niestety nie wszyscy mogą z niej skorzystać, ponieważ oprócz głębokiej wiedzy na ten temat wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu można ją zastosować.
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści