Odzyskiwanie Danych Po Bad Sectorach - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
Odzyskiwanie Danych z Dysku Po Bad Sectorach
MECHANIZM CZYTANIA DYSKU
Mechanizm czytająco/zapisujący to jak widać w powiększeniu na zdjęciu obok dość skomplikowany układ. Operujemy tu tak małymi prądami, które trzeba mocno wzmocnic by przesłać je do elektroniki dysku która operuje wszystkimi funkcjami by na talerzu został zapisany w postaci 0 1 zapis magnetyczny.
głowica nad trackiem rysunek
Ogólnie o odzyskiwaniu danych po Bad Sectorach
By wiedza była pełniejsza na wstępie zobowiązani jesteśmy powiedzieć, że każdy dysk wychodzący z fabryki, gdzie jest produkowany zawiera już nieraz dość sporą liczbę uszkodzonych sektorów. Dlaczego więc nie wpływają na jego pracę?
Budowa dysku jest skomplikowana i do jego pełnej funkcjonalności trzeba wielu mikroprogramów i wewnętrznych baz danych w postaci list. Nas interesują dwie takie listy. Pierwsza zawiera bazę adresów które po formowaniu dysku są do niej dodawane, aby dysk nie widział ich przy czytaniu. Mogłoby to się skończyć przegrzaniem elementu magnetorezystywnego i zakończyć pracę głowicy. Druga lista to lista, na którą zbierane i dopisywane są aktualnie tworzące się podczas pracy uszkodzenia. Nie zostały wcześniej zweryfikowane, lecz po czasie zaczynają wychodzić. Jeśli ta lista się przepełni to włącza się system ostrzegania o możliwej awarii dysku tzw. SMART. Jeśli widzimy, że SMART jest przepełniony to szybko zgrywamy dane, ponieważ może się to skończyć wizytą w firmie zajmującej się odzyskiwaniem danych.
Jak tworzą sie Bad Sectory mechaniczne
Na wstępie mozna powiedzieć, że nie ma dysku, który by takich nie posiadał ale o tym poniżej. Bady (tak w żargonie informatycznym są nazywane uszkodzone sektory) to nic innego jak uszkodzenia nośnika. Powodów jest wiele. Poniżej wynmieniamy te najgłówniejsze:
Uderzenie dysku / laptopa
Niewłaściwe zasilanie dysku
Nagłe wyłączenia prądu
Awaria oprogramowania mikroukładowego
Uszkodzenia informacji serwisowej dysku
Niewłaściwe zamontowanie dysku
Przenoszenie pracującego dysku

Rekomendujemy sprawdzanie okresowe dysku programem HD Tune gdzie po przeskanowaniu możemy zobaczyć jaka jest kondycja naszego nośnika i czy nie będziemy potrzebowali usług odzyskiwania danych.
Jak tworzą sie Bad Sectory software-owe
Najczęściej spotykane, powodują problemy z zapisem lub odczytem danych, uruchomieniem systemu czy tzw. zamulaniem pracy komputera. Mocno utrudniają pracę i prowadzą do uszkodzeń innych plików znajdujących się na dyskach. Jeśli powstaną to ciągle będą się rozmnażać. Zalecenie to zrobienie posektorowej kopi dysku na nowy sprawny nośnik a ten albo reklamowac albo sprzedać na części.
Długie użytkowanie dysku
Niewłaściwe chłodzenie przegrzewa elementy
Dużo operacji odczytu/zapisu na dysku
Nagłe zamkniecia systemu
Jeśli mamy zakupić dysk gdzie będziemy trzymać swoje dane, to nie kupujmy go nigdzie poza firmami (sklepami, hurtowniami), które je sprzedają z minimum 3 letnia gwarancją. Oszczędność paru złotych doprowadzić może do sporych wydatków na późniejszy proces odzyskiwania danych.
Odzyskiwanie danych po bad sectorach: Dokument ten zawiera treść danej podstrony traktującej o przypadkach związanych z uszkodzeniami sektorów i skutkami do jakich to prowadzi.
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści