Odzyskiwanie Danych Po Upadku - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
Odzyskiwanie Danych Po Uszkodzeniu Głowic
Uszkodzenie Głowic w Dysku
Dyski twarde ewoluują, coraz większe pojemności co za tym idzie gęstość upakowania danych na cal wymuszają prace w specjalnych sterylnych warunkach laboratoryjnych zaopatrzonych w komory laminarne, gdzie czystość powietrza jest taka jak przy produkcji dysków w fabryce. Bezustanne zmiany oprogramowania mikroukładowego oraz firmware zapisany na talerzach powodują coraz trudniejsze przypadki odzyskania danych. Krótkie zmodyfikowane serie dysków powodują wzrost kosztów, ponieważ nie ma wcześniej wypracowanych metod pracy z takimi dyskami, tak więc musi on być poświęcony dodatkowo przy zleceniach związanych z takimi nietypowymi modelami dysków.
Jak Odzyskać Dane z Dysku Uszkodzonego Mechanicznie?
Uszkodzenia mechaniczne dysków to oprócz uszkodzenia głowic uszkodzenia wirnika, do którego przymocowane są talerze. Gdy dojdzie na skutek upadku lub przegrzania do wygięcia się osi silnika to dysk zaciera się i jedynym możliwym rozwiązaniem takiego problemu jest wymiana takiej osi. Jest to proste tylko w przypadku, gdy dysk posiada jeden talerz. W takim przypadku korzystając z dysku donora (tak jest nazywany dawca podzespołów) zdejmujemy głowice i odkręcamy talerz, który odkładamy a w jego miejsce wstawiamy wyjęty talerz z uszkodzonego dysku i zakładamy głowice, jeśli są sprawne z zatartego dysku. Następnie pamiętamy by przełożyć elektronikę z zatartego dysku do donora i zamykamy dysk. W ponad 96% dysk zaczyna działać. Pamiętajmy, że nie będzie on działał długo, jednakże spokojnie wystarczy czasu na skopiowanie z niego potrzebnych informacji.
 
Inaczej sprawa przedstawia się, jeśli mamy więcej niż jeden talerz. Wtedy konieczna jest wymiana osi silnika. Są specjalne urządzenia do takich czynności, ale operacja wymiany jest bardzo skomplikowana i zajmuje dużo czasu, aby zakończyła się sukcesem. Stąd jest to najdroższe z uszkodzeń związanych z odzyskiwaniem danych z dysku. Pamiętajmy, aby nie próbować rozkręcać silnika (bo i takie przyrządy są skonstruowane) ponieważ oś silnika nigdy się nie wyprostuje na 100% i falowanie (bicie) talerzy może doprowadzić do zmniejszenia się poduszki powietrznej na jakiej powinny pracować głowice i w następstwie do uderzenia nimi w powierzchnie co spowoduje zarysowanie jej w obszarze, gdzie znajdują się dane.
Dobór Głowic
Oto główne cechy jakie powinny być spełnione dla kompatybilności by użyc głowice w dysku z którego chcemy odzyskać dane:
Rodzina i Model dysku
Data produkcji dysku
Ta sama fabryka (np: Thailand)
Jak najbardziej zblizony nr. seryjny
Nr wersji Firmware
Mapa głowic
Uszkodzenia Głowic
Jedno z najgorszych i najdroższych uszkodzeń dysków mechanicznych. Wiąże sie ono z wieloma skomplikowanymi zabiegami by przywrócic dostęp do danych. Niejednokrotnie właściciele nosników, które uległy uszkodzeniu nie moga uwierzyć w to co się stało i wielokrotnie uruchamiaja dysk w nadzieii, że zadziała a tak naprawdę powiększaja przez to rozmiar uszkodzeń.
Upadek dysku
Zalanie
Uszkodzenie wzmacniacza sygnału głowic
Niepoprawne zaparkowanie
Utrata właściwości magnetorezystywnych
Na powyższych obrazkach możemy zobaczyć jakich przyrządów należy używać by profesjonalnie przekładać głowice w uszkodzonych dyskach twardych. Koszty takich przyrządów niestety są olbrzymie i nie wszystkie firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych z dysku stać na takie rozwiązania.
Odzyskiwanie danych z dysku po uszkodzeniu mechanicznym: Dokument zawiera zawartość strony traktującej o uszkodzeniach mechanicznych oraz jakie są ich przyczyny oraz do czego moga doprowadzic.
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści