Odzyskiwanie Danych Po Uszkodzeniu Elektroniki - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
Odzyskiwanie Danych z Dysku Po Uszkodzeniu Elektroniki
Typy Elektronik Dysków
By komputer mógł komunikować sie z magazynem danych w postaci miejsca na powierzchni talerzy w nosniku musi być płytka elektroniki przekazujaca te dane przez złącze, które jest interfejsem pomiędzy płytą elektroniki dysku a kontrolerem znajdującym sie w komputerze. Z uwagi na fakt wielu standardów produkcji dysków twardych zaopatrzone są one w poniżej występujace złącza.
Złącze SATA
Złącze USB
Złącze SCSI
Złącze IDE
Elektronika HDD układ sterowania zasilaniem
Ogólnie
Panuje powszechne przekonanie, że zasilacz komputerowy to serce komputera. Jest ono w 100% prawdziwe. Jeśli komputer ma dobry zasilacz z filtrowaniem i stabilizacja napięcia to wszystkie podzespoły znajdujące się w komputerze pracują na odpowiedniej wydajności i są bezpieczne oraz nie zużywają się za szybko. Jeśli takie zasilanie dociera do dysku do dysk będzie pracował stabilnie nie będzie tworzył na powierzchni uszkodzonych sektorów, które są spowodowane wahaniami napięć oraz złym filtrowaniem napięcia.
Uszkodzenia elektroniki dysków USB
Dyski USB zarówno 2.0 jak i 3.0 oraz USB C, posiadają pewna niedogodność w przypadku ich awarii. Dyski te posiadają w swojej elektronice zamiast złącza SATA mostek USB i dołączone do niego gniazdo USB. Po awarii takiej elektroniki ciężko jest zdiagnozować dysk. Trzeba użyć odpowiednio spreparowanej elektroniki ze złączem SATA lub pod-lutować się takim złączem pod płytkę elektroniki odłączając mostek USB. Obie operacje są dość żmudne i czasochłonne. Dopiero po wyprowadzeniu czystego sygnału w standardzie SATA możemy wysyłać polecenia technologiczne do dysku by sprawdzić jego funkcjonalność.
Dyski 2,5 calowe ze złączem USB 3.0
Typowe uszkodzenia elektroniki
Najczęściej występujące przypadki awarii elektroniki w dyskach twardych są bezpośrednio związane następującymi przyczynami:
Przepięcie
Odwrotne podpięcie zasilania
Awaria układu sterowania silnikiem
Uszkodzenie ROM-a
Przegrzanie
Brak kontaktu (zaśniedziałe styki)
Odzyskiwanie danych z dysku po przepięciu
W niektórych przypadkach awarii elektroniki dysku, komputer nie chce się włączyć, gdy taki dysk jest podpięty. Należy odłączyć dysk odkręcić płytkę elektroniki i sprawdzić miernikiem ustawionym za zwarcie czy wszystkie diody są sprawne. Jeśli odnajdziemy niesprawna diodę należy ja odlutować. Zwykle widać gołym okiem uszkodzoną / zwęgloną diodę.
Odzyskiwanie danych z dysku po uszkodzeniu elektroniki : Dokument zawiera opis zawartości aktualnej strony poswięconej tematyce odzyskiwania danych z dysku po uszkodzeniu elektroniki. Znajduja się tu informacjie co jest przyczyną awarii oraz jak możemy zdiagnozować takie uszkodzeniea i co robić w przypadku ich wystapienia.
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści