Odzyskwianie danych Łódź - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
Odzyskiwanie danych Łódź
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU ŁÓDŹ
Jednym z większych ośrodków, w których skorzystać można z usług tego typu jest odzyskiwania danych Łódź. Miasto z racji swej lokalizacji w centralnej części Polski, doskonałemu skomunikowaniu z pozostałymi częściami kraju, a także utworzeniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ostatnich latach zaczęło przeżywać swój rozkwit – rozwija się i przyciąga przedstawicieli biznesu. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że Łódź stanowi cieszący się zainteresowaniem ośrodek akademicki, miasto jest dziś  czwartym co do wielkości miastem w Polsce, zaś trzecim (po Warszawie i Krakowie) pod względem ilości ludności.
W efekcie, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, Łódź musi być samowystarczalna w wielu obszarach życia, tak by nie trzeba było poszukiwać usług poza jej granicami. Także użytkownicy nowych technologii, muszą mieć możliwość odzyskania danych w Łodzi. W związku z tym, pomiędzy firmami odzyskującymi dane w Łodzi panuje całkiem spory ścisk i konkurencja, choć biorąc pod uwagę skalę zjawiska utraty danych, wszystkie mają pełne ręce roboty.
Technik z otwartym dyskiem w komorze laminarnej
Polski rynek usług odzyskiwania danych
W skali całego kraju funkcjonuje co najmniej kilka profesjonalnych firm świadczących usługi data recovery, a także cała masa serwisów komputerowych oferujących przywracanie dostępu do danych w najprostszych przypadkach ich utraty. Cięższe przypadki i tak ostatecznie przekazują liderom branży, bądź prowadząc eksperymenty we własnym zakresie, z powodu braku narzędzi i umiejętności niszczą nośniki i znajdujące się na nich dane.
Najwięcej profesjonalnych firm zlokalizowanych jest w dużych miastach, stąd liczące się ośrodki data recovery to głównie odzyskiwanie danych Warszawa, odzyskiwanie danych Łódź, odzyskiwanie danych Kraków, czy odzyskiwanie danych Szczecin.

Często zadawane pytania!
Odzyskiwanie danych z dysku
Co robić?
Jeśli przydarzyło ci się utracić dane po prostu przez pomyłkę poprzez przypadkowe ich usunięcie, to w Internecie jest mnóstwo oprogramowania, które mogą Ci pomóc odzyskać dane. Jeżeli jednak problem jest spowodowany czymś w rodzaju uszkodzenia dysku twardego przez zalanie go cieczą lub upadkiem, możemy potrzebować pomocy profesjonalisty. Ceny takiej usługi, w zależności od tego jak skomplikowany jest problem, będą się znacznie różnić.
Zazwyczaj ludzie, którzy nie mają wystarczającej wiedzy komputerowej szukają profesjonalnej pomocy, ponieważ nie wiedzą, jak pracować z oprogramowaniem do odzyskiwania danych, które jest często bardzo skuteczne w problemach spowodowanych przypadkowym usunięciem danych. Firmy, które zajmują się odzyskiwaniem danych, nie pobierają dużych opłat za takie usługi, ale jeśli sytuacja wymaga odzyskania danych z całkowicie zniszczonego dysku twardego, będzie to kosztować nieco więcej..


Informatyka śledcza Łódź
Z usługami odzyskiwania danych ściśle związana jest również informatyka śledcza, która pozwala na poszukiwanie, dostarczanie oraz analizę śledczą dowodów pochodzących z nośników cyfrowych. Jest to wysoce specjalistyczna działalność, w związku z tym nie każda firma świadcząca usługi odzyskiwania danych jest jednocześnie podmiotem zajmującym się informatyką śledczą. Nasza firma z racji swego wieloletniego doświadczenia posiada w swych szeregach biegłych sądowych w Łodzi, tj. informatyków dysponujących specjalną wiedzą i umiejętnościami, prowadzących swe badania w oparciu o wpis na listę we właściwym sądzie okręgowym.
Zastosowanie informatyki śledczej
Informatyka śledcza cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością, dostarczane przez biegłego dowody w ramach wydawanych przez niego opinii, mogą być wykorzystywane niezwykle wszechstronnie – w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, a zwłaszcza w przypadkach szpiegostwa przemysłowego, czy kradzieży informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. Nasza firma przeprowadziła analizę śledczą zarówno na zlecenie organów ścigania, jak również klientów komercyjnych, poszkodowanych nieuczciwością pracowników, bądź konkurencji.
Usługi informatyki śledczej mogą być realizowane praktycznie w stosunku do każdego elektronicznego nośnika danych. Analizy biegłych informatyków śledczych dotyczą najczęściej: dysków twardych, telefonów, smartfonów, macierzy raid, pendrive i kart pamięci. Nie jest to oczywiście katalog zamknięty, bowiem z każdym rokiem na rynku pojawiają się nowe urządzenia wyposażone w pamięci masowe.
Dowodem elektronicznym uwzględnianym w opinii biegłego są zatem: wiadomości sms i mms, poczta mailowa, korespondencja z komunikatorów internetowych, dokumenty i zdjęcia, bazy danych, a także wszelkie inne informacje, które biegły z zakresu informatyki śledczej zlokalizuje na badanym nośniku. Poza tym w ramach analizy śledczej badana jest aktywność użytkowników w sieci, w tym na portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych, a także historia przeglądanych przez nich stron internetowych.
Laboratorium odzyskiwania danych w Warszawie
SPRAWDZANIE STANU GŁOWIC
Obserwacja pod mikroskopem.
NAPRAWA ELEKTRONIKI
Przekładanie podzespołów.
WYMIANA GŁOWIC
Komora laminarna.
USZKODZENIA FIRMWARE
Programowanie mikrokodu.
Odzyskiwanie danych na ratunek znikającym informacjom
Utrata danych uświadamia użytkownikom jak istotne są elektroniczne informacje przechowywane w pamięciach nośników cyfrowych. Korzystając każdego dnia z komputera, czy smartfona zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z ulotności danych, nie bierzemy także pod uwagę faktu, że awaria sprzętu może być niezwykle brzemienna w skutkach. W przypadku utraty informacji użytkownik ma zatem do wyboru cztery opcje:
  1. Pogodzić się z utratą danych
  2. Przywrócić dane z kopii zapasowej
  3. Ponownie wytworzyć dane, choć w niektórych sytuacjach jest to zbyt kosztowne, czasochłonne, a niekiedy wręcz niemożliwe
  4. Skorzystać z usługi laboratorium odzyskiwania danych
Ponad 65% użytkowników utraciło dane w 2018 roku
 
Odzyskiwanie danych z dysku twardego, telefonu, smartfona, czy macierzy RAID to w dobie powszechnej cyfryzacji społeczeństw, niezwykle pożądana usługa. Jak podają najnowsze statystyki w gospodarstwach domowych używa się co najmniej 3-4 urządzeń typu smartfon, tablet, czy laptop. O wiele więcej narzędzi nowych technologii wykorzystuje się oczywiście w pracy firm i organizacji. I mimo, że jak wynika z badania firmy firmę Arconis International GmbH pt. World Backup Day Survey, przeprowadzonego w związku z Dniem Backupu przypadającym na 31 marca, niemal 97% firm oraz 93% konsumentów wykonuje kopie zapasowe, to w ubiegłym roku dane straciło ponad 2/3 użytkowników. Jak to możliwe?
Skala problemu związana jest głównie z dużą ilością wykorzystywanych przez użytkowników urządzeń, co prowadzi do sytuacji, w których backupy są co prawda wykonywane, jednak nie obejmują wszystkich urządzeń, bądź danych. W efekcie, mimo, że użytkownik przekonany jest, iż należycie dba o swoje cyfrowe zasoby, w obliczu awarii traci do nich dostęp.
Odzyskiwanie danych z dysku w Łodzi

3XL SYSTEM Sp. z o. o.
ul. Suwalska 25/27 lok. 16
93-176 Łódź
Godziny otwarcia
pn.-pt.: 09:00-15:00
Telefon: (42) 233-83-00
E-mail: office@recovery.pl
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści