Odzyskwianie danych Warszawa - Telecomplanet.pl : Odzyskiwanie danych Warszawa

MiP Data Recovery - Odzyskiwanie danych Warszawa
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 250-00-77
office@recovery.pl
Przejdź do treści
Odzyskiwanie Danych Warszawa
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU WARSZAWA
W dzisiejszych czasach prawie wszystko jest przechowywane na twardych dyskach. Firmy, agencje i korporacje masowo skumulowane w Warszawie używają serwerów i komputerów do przechowywania cennych i poufnych informacji. Jednakże wypadki zdarzają się każdego dnia i na każdym polu działania.  Bez względu na to, jak profesjonalny lub zabezpieczony jest świat korporacji, występują w nim nieoczekiwane zdarzenia.
Jeżeli kiedykolwiek doświadczyłeś awarii dysku twardego, prawdopodobnie już znasz to uczucie i wiesz, że jest to ogromny dyskomfort. Awarie dysku twardego są czasami spowodowane ludzkimi błędami, takimi jak wylanie wody na dysk twardy lub też dochodzi do nich bez naszej ingerencji, ponieważ dzięki nim dysk twardy przestaje działać.
Technik z otwartym dyskiem w komorze laminarnej
Innym przykładem potrzeby odzyskania danych z dysku twardego może być popełnienie błędu polegającego na usunięciu wszystkich danych z dysku twardego.   
W tym przypadku odzyskanie danych z dysku jest mniej skomplikowane niż w pozostałych tego typu sytuacjach. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju niepomyślne zdarzenia mogą czasami powodować utratę wielu miesięcy lub nawet lat pracy. Przemysł filmowy jest prawdopodobnie dziedziną, w której awaria dysku twardego może wyrządzić najbardziej odczuwalne straty, po prostu dlatego, że materiał do filmu jest czymś, czego nigdy nie można odtworzyć, a jego ukończenie trwa zwykle ponad rok. Utrata czegoś takiego kosztuje dużo pieniędzy i godzi w reputację. Dlatego też za wszelką cenę staramy się tego uniknąć. Co zrobić, jeśli dojdzie do utraty danych z dysku twardego i co możemy zrobić, aby te dane odzyskać. Laboratorium Odzyskiwania danych w warszawie zajmuje się wszystkimi przypadkami utraty danych na dyskach, dyskach SSD oraz innych nośnikach.

Często zadawane pytania!
Odzyskiwanie danych z dysku
Co robić?
Jeśli przydarzyło ci się utracić dane po prostu przez pomyłkę poprzez przypadkowe ich usunięcie, to w Internecie jest mnóstwo oprogramowania, które mogą Ci pomóc odzyskać dane. Jeżeli jednak problem jest spowodowany czymś w rodzaju uszkodzenia dysku twardego przez zalanie go cieczą lub upadkiem, możemy potrzebować pomocy profesjonalisty. Ceny takiej usługi, w zależności od tego jak skomplikowany jest problem, będą się znacznie różnić.
Zazwyczaj ludzie, którzy nie mają wystarczającej wiedzy komputerowej szukają profesjonalnej pomocy, ponieważ nie wiedzą, jak pracować z oprogramowaniem do odzyskiwania danych, które jest często bardzo skuteczne w problemach spowodowanych przypadkowym usunięciem danych. Firmy, które zajmują się odzyskiwaniem danych, nie pobierają dużych opłat za takie usługi, ale jeśli sytuacja wymaga odzyskania danych z całkowicie zniszczonego dysku twardego, będzie to kosztować nieco więcej..


Niezwykle ważne jest, aby zatrudniona firma odzyskała dane z dysku twardego. Czasami na dysku twardym znajduje się tak wiele cennych danych, że są one zasadniczo nieporównywalne z ceną, którą trzeba zapłacić, aby je odzyskać. Jeśli zachodzi obawa o kompetencje firmy zajmującej się utratą danych to warto sprawdzić referencje oraz opinie w Internecie na temat firmy, której powierzymy los swoich danych. Najwięcej firm zajmujących się profesjonalnie odzyskiwaniem danych z uszkodzonych nośników informacji nie zajmuje się niczym innym. Wtedy wiadomo, że przerabiają oni duże ilości tych zleceń mając dzięki temu ogromne doświadczenie oraz stosowne narzędzia. Warto oddać nośnik firmie, która posiada laboratorium oraz komory czystości (laminarne). Odwiedzając taką firmę sami wiemy czy oczekujemy takiego profesjonalizmu jak spodziewaliśmy się zobaczyć. Warszawa stała się teraz, jak niegdyś Katowice, zagłębiem firm oferujących te usługi na profesjonalnym poziomie. Jeśli zdarza się przypadek utraty danych to wizyta w Firmie odzyskującej dane w Warszawie sprawi, że dane zostaną odzyskane, o ile wcześniejsza determinacja nie doprowadzi do uszkodzeń powierzchni i w konsekwencji braku możliwości ich odzyskania..
Kim Jesteśmy?
Historia MiP Data Recovery sięga 2004 roku, kiedy to jej założyciele dostrzegli narastający problem użytkowników nowych technologii w zakresie utraty danych z dysków twardych. W tamtym okresie komputery na stałe zagościły już nie tylko w firmach i organizacjach, ale także w prywatnych gospodarstwach domowych, zaś ich użytkownicy zaczęli borykać się z utratą dostępu do informacji.
 
Wraz z dalszym rozwojem technologicznym i przeniesieniem przestępczej aktywności do sieci, firma zaczęła świadczyć usługi białego wywiadu i informatyki śledczej, pozwalające na dostarczanie i analizę cyfrowego materiału pochodzącego z nośników elektronicznych. Tak pozyskane dowody z powodzeniem wykorzystywane są zarówno przez organy ścigania na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań, jak również przez osoby fizyczne, firmy i organizacje w sprawach cywilnych, gospodarczych i karnych.
 
Przez ponad 18 lat funkcjonowania MiP Data Recovery wypracowała sobie szacunek i zaufanie klientów oraz pozycję lidera na polskim rynku data recovery.
Laboratorium odzyskiwania danych w Warszawie
USZKODZENIA FIRMWARE
Programowanie mikrokodu.
SPRAWDZANIE STANU GŁOWIC
Obserwacja pod mikroskopem.
NAPRAWA ELEKTRONIKI
Przekładanie podzespołów.
WYMIANA GŁOWIC
Komora laminarna.
Współczesny świat oparty jest na danych cyfrowych
Rozwój technologiczny sprawia, że każdego dnia przybywa urządzeń, w tym komputerów i smartfonów generujących ogromne ilości danych cyfrowych. Dziś przeciętne gospodarstwo domowe posiada co najmniej 3-4 tego typu urządzenia, nie mówiąc już o profesjonalnej infrastrukturze wykorzystywanej przez firmy i instytucje. Szacuje się, że do 2025 roku świat wytworzy 175 ZB danych - biorąc pod uwagę, że jeden zettabajt odpowiada trylionowi gigabajtów, trudno nawet wyobrazić sobie te ilości.
Wszystko to sprawia, że w pamięciach urządzeń przechowywane są duże ilości danych – osobistych (jak zdjęcia, czy wiadomości sms), a także firmowych, zawierających różnego informacje wykorzystywane w prowadzonej działalności (w tym projekty informatyczne, dane finansowe, oferty handlowe, bazy klientów oraz różnego typu dokumenty obejmujące tajemnicę przedsiębiorstwa).
Awarie sprzętowe i błędy ludzkie skutkujące utratą danych
Niestety sprzęt komputerowy jest niezwykle awaryjny, także użytkownicy popełniają błędy – w efekcie dochodzi do utraty dostępu do cyfrowych zasobów. W takich sytuacjach jedynym ratunkiem dla właścicieli danych jest ponowne ich wytworzenie, bądź odtworzenie, bowiem część danych przechowywana jest również w postaci papierowej, niektóre informacje można odnaleźć w systemach backupowych, czy w archiwum poczty elektronicznej. Niestety, zwykle na skutek awarii komputera czy serwera, znaczna część danych jest zagrożona bezpowrotną utratą – w takich sytuacjach jedynym ratunkiem jest odzyskiwanie danych w profesjonalnym laboratorium data recovery.
Polski rynek odzyskiwania danych – pod względem ilości firm odzyskujących dane przoduje Warszawa
W Polsce funkcjonuje wiele firm i serwisów komputerowych oferujących usługi przywracania dostępu do danych, większość z nich zlokalizowanych jest w dużych ośrodkach miejskich. Chyba największy rynek w tym zakresie ukształtował się w stolicy, co sprawia, że klienci z miasta i okolicy mogą dowolnie wybierać pomiędzy firmami odzyskującymi dane w Warszawie. Oczywiście decydując się na powierzenie usługi specjalistom z laboratorium data recovery warto wziąć pod uwagę jego profesjonalizm, na który składa się m.in. doświadczenie, bezpieczeństwo procesu odzyskiwania danych, gwarancja poufności, a także opinie o firmie wyrażane przez jej dotychczasowych klientów.
Każda osoba, która odzyskała dane w Warszawie (i nie tylko) może wyrazić swoje zdanie na temat współpracy z wybranym wykonawcą na jego profilu w mediach społecznościowych, bądź na jednym z wielu portali wymiany opinii o produktach i usługach. Ważne, by swoje osądy formułować w sposób obiektywny i uczciwy, tak by stanowiły wiarygodne źródło danych dla kolejnych potrzebujących i każda kolejna osoba mogła odzyskać dane w Warszawie u zaufanego i godnego polecenia podmiotu.
Informatyka śledcza uzupełnieniem oferty firm świadczących usługi odzyskiwania danych
Niektóre firmy data recovery posiadają w swej ofercie także usługi informatyki śledczej, polegające na pozyskiwaniu i analizie materiału dowodowego pochodzącego z elektronicznych nośników danych. Usługi te skierowane są zarówno do osób fizycznych, jak również organizacji, firm i podmiotów gospodarczych oraz przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Efektem pracy ekspertów jest dokument zwany także ekspertyzą, bądź opinią, który z powodzeniem jest wykorzystywany podczas sporów sądowych i prowadzonych postępowań. Opinia biegłego z zakresu informatyki śledczej zawiera m.in. obiektywną informację o nośniku, zainstalowanym na nim systemie operacyjnym, zastosowanej metodzie badawczej, a także odpowiada na pytania oraz tezy
postawione przez klienta komercyjnego, bądź organ.
Biegły informatyk śledczy może zatem stwierdzić, czy na dysku, bądź innym nośniku znajdują się dane i informacje świadczące o wykorzystaniu urządzenia w procesie popełnienia przestępstwa, bądź czy zawiera materiały zabronione przez prawo.
Biegły sądowy i dowody elektroniczne
Część specjalistów od pozyskiwania dowodów cyfrowych wykonuje także czynności w charakterze biegłych sądowych w Warszawie, a także przy sądach okręgowych w całej Polsce. By zostać biegłym sądowym konieczne jest uzyskanie wpisu na listę prowadzoną przez prezesów poszczególnych sądów. Oczywiście biegłym nie może zostać każdy, ale osoba dysponująca ponadprzeciętną wiedzą i umiejętnościami w zakresie informatyki śledczej i pozyskiwania dowodów cyfrowych. W procesie
pozyskiwania materiału z nośników elektronicznych ważne jest zabezpieczenie go przed przypadkową modyfikacją, a także zastosowanie tzw. łańcucha dowodowego. Dopiero przeprowadzenie procesu pozyskiwania dowodów z dysków twardych, telefonów, czy macierzy raid, zgodnie ze sztuką dowodową sprawia, że zebrany w sprawie materiał ma wartość dowodową i nie zostanie podważony przez przeciwnika procesowego. Wie o tym każda doświadczona firma specjalizująca się w computer forensic, która przeprowadziła niejedną analizę śledczą.
Przyszłość branży odzyskiwania danych i informatyki śledczej
Biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologicznego oraz ciągłe nasycanie rynku narzędziami nowych technologii można przypuszczać, że firmy odzyskujące dane w Warszawie mają zapewnioną pracę na co najmniej kilka kolejnych lat. I choć jeszcze kilka lat temu wydawało się, że branża odzyskiwania danych chyli się ku upadkowi, na rynku pojawiły się bowiem szybkie i teoretycznie niezawodne dyski SSD, to jak pokazała praktyka, również one ulegają awariom. Poza tym, ciągle przybywa urządzeń wyposażonych w elektroniczne nośniki danych. Jeszcze kilka lat nikt nie słyszał o dronach, czy systemach smart dom – dziś każdy nowoczesny budynek naszpikowany jest elektroniką, opartej na danych cyfrowych. Zresztą nawet gdyby ktoś wytworzył urządzenie bezawaryjne, to sami użytkownicy popełniają błędy skutkujące brakiem dostępu do danych. W efekcie – odzyskiwanie danych to branża niezwykle przyszłościowa i rozwojowa, obarczona jednak ryzykiem i koniecznością ciągłego dokształcania się i śledzenia trendów panujących na rynku nowych technologii.
01-378 Warszawa
ul. Połczyńska 10
(+48) 22 250-00-77
office@recovery.pl
Pon.-Pt. 09:00 - 17:00
Sob.-Nd zamknięte
@ MiP Data Recovery
ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU
* po formatowaniu
* po ataku wirusa
* po upadku
* po utracie partycji
ODZYSKIWANIE DANYCH Z MACIERZY
* po awarii systemu
* po awarii dysków
* po awarii zasilana
* po awarii kontrolera
INFORMATYKA ŚLEDCZA, DOWODY PRZESTĘPSTW
* włamania komputerowe
* kradzieże danych
* zdrady małżeńskie
* biały wywiad
Wróć do spisu treści